Skala szarości: Rynek Bitcoinów „Wygląda na rok 2016, przed Historycznym Biegiem Byków“.

  • Beitrags-Autor:
  • Beitrags-Kategorie:Bitcoin

Grayscale zauważa, że właściciele długoterminowi coraz bardziej dominują na rynkach Bitcoinów nad krótkoterminowymi spekulantami, napędzając popyt w stosunku do podaży.
Nowy raport menedżera funduszu kryptograficznego Grayscale Investments dowodzi, że obecna struktura rynku Bitcoin (BTC) „dorównuje strukturze rynku z początku 2016 roku, zanim rozpoczął się historyczny bieg byków“.

Grayscale przewiduje, że popyt na Bitcoin Profit będzie znacznie rósł wraz ze wzrostem inflacji, podkreślając zapotrzebowanie na skąpy surowiec pieniężny, wzmacniając przypadek wykorzystania kryptokursztynu.

Raport identyfikuje kilka wskaźników w łańcuchu, które wskazują na rosnące zainteresowanie kryptokarboksynami, odnotowując wzrost długoterminowego udziału w krótkoterminowych spekulacjach, pośród historycznych spadków liczby Bitcoinów przechowywanych na giełdach.

W skali szarości zauważono również, że dzienne aktywne adresy są na najwyższym poziomie od 2017 roku.

W raporcie stwierdza się, że rozluźnienie polityki pieniężnej w związku z rezygnacją Stanów Zjednoczonych ze standardu złota spowodowało powstanie cykli baniek aktywów napędzanych długiem, po których następuje agresywne luzowanie ilościowe.

W skali szarości zauważono rosnące uzależnienie amerykańskiej gospodarki od luzowania ilościowego (druk pieniądza), aby utrzymać się na powierzchni, a historia pokazuje, że trudno jest rzucić nałóg. W ciągu trzech miesięcy S&P spadło o 20% w odpowiedzi na płynne plany Rezerwy Federalnej dotyczące odwrócenia jej ekspansji monetarnej w 2018 roku.

Pomimo tego, że dolar amerykański pozostaje „strukturalnie silny w stosunku do innych walut“, raport stwierdza, że inwestorzy, którzy obawiają się inflacji w obliczu „bezprecedensowego bodźca monetarnego i fiskalnego“, szukają sposobów na ochronę przed stale rosnącą podażą pieniądza – wzmacniając tym samym pozycję Bitcoina jako magazynu wartości.

Grayscale powołuje się na system punktacji stosowany przez menedżera funduszu hedgingowego Paula Tudora Jonesa do oceny atrybutów Bitcoin’a w stosunku do gotówki, złota i aktywów finansowych oraz określenia potencjału wzrostu rynku.

Cytując Jonesa, raport odnotowuje:

„To, co było dla mnie zaskoczeniem, to […] że Bitcoin uzyskał tak wysoki wynik, jak to zrobił. Bitcoin miał ogólny wynik prawie 60% tego, co finansowe, ale ma limit rynkowy, który jest 1/1200th of that. Zdobył 66% złota jako sklep wartościowy, ale ma limit rynkowy, który wynosi 1/60 wartości wybitnego złota.“

„Coś tu jest nie tak i myślę, że to cena Bitcoina“, podsumował Jones.